کارتریج قابل شارژ

همانطور که از نامش پیداست قابل شارژ مجدد است، این نوع کارتریج ها دارای چیپ اتوریست هستند و با هر بار جا زدن کارتریج در پرینتر شمارنده یا چیپ آنها صفر می شود و قابل استفاده مجدد می باشد. البته این نوع کارتریج ها برای پرینترهایی که از این قابلیت برخوردار هستند مناسب می باشد در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از کارتریج قابل شارژ، مراحل نصب و شارژ مجدد را آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

کارتریج قابل شارژ چیست

فرق کارتریج با مخزن پرینتر

کارتریج قابل شارژ به تنهایی عمل می کند و نیاز به تانک ندارد به این صورت که وقتی کارتریج را داخل دستگاه قرار می دهید تنها کافی است داخل کارتریج را از جوهر پر کنید و چند مرتبه هد کلین کنید تا جوهر وارد هد شود. بدین صورت می توانید از دستگاه استفاده کنید.

فرق کارتریج قابل شارژ با مخزن پرینتر

مخزن یا تانک پرینتر در کنار دستگاه نصب می شود و همانند کارتریج قابل شارژ داخل دستگاه قرار نمی گیرد مخزن به یک کارتریج قابل شارژ متصل است و زمانی که شما یک دستور چاپ به پرینتر می دهید کارتریج شروع می کند از مخزن جوهر کشیدن این دستور تا زمانی که جوهر کافی به دستگاه برسد ادامه می یابد.

نحوه نصب کارتریج قابل شارژ

ابتدا با توجه به مدل پرینتر و برند آن کارتریج قابل شارژ خود را انتخاب نمایید درفروشگاه متفاوت  می توانید مدل کارتریج قابل شارژ خود را بیابید، در صورتی که مدل کارتریج قابل شارژ شما در این صفحه قابل مشاهده نبود می توانید با شماره تلفن 7619938 0921 تماس حاصل نمایید همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی می کنند.

حال کارتریج های فابریکی که از ابتدا روی دستگاه بوده است را به آرامی خارج کنید با یک دستمال مرظوب محل کارتریج را به خوبی تمیز کنید. اکنون کارتریج قابل شارژ را مانند کارتریج فابریکی که خارج کردید روی دستگاه جا بزنید دقت کنید تمام رنگها بصورت کامل قرار بگیرند زیرا در غیر اینصورت کارتریج ارور می شود.

نحوه خارج کردن کارتریج قبلی

نوبت به شارژ کارتریج رسیده است جوهر مناسب را انتخاب کنید (جوهر مناسب و تایید شده از نظز فروشگاه ما جوهر اسکای می باشد زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم کیفیت و ماندگاری قابل قبولی) آن را داخل سرنگ تزریق کنید البته اکثر مخزن جوهر ها دارای درپوشی جهت تزریق هست اگر نبود می توانید از سرنگ استفاده کنید. زیاد رنگ ها را پر نکنید حدودا سه سرنگ تزریق کنید.

شارژ کارتریج

بررسی سلامت کارتریج

در صورتی که چراغی از پرینتر یا به اصطلاح ارور روشن شد نگران نباشید کارتریج را بردارید و دوباره جا بزنید. اگر باز هم مشکل ارور داشتید احتمالا یکی از رنگ ها یا کل کارتریج مشکل دارد و باید آن را تعویض نمایید. بعد از تست سلامت کارتریج چند مرتبه هد کلین کنید تا جوهر وارد شلنگ و در نهایت وارد هد شود برای تست این مسئله از گزینه نازل چک هم می توانید استفاده کنید.

استفاده از کارتریج

حال با خیال راحت می توانید از کارتریج قابل شارژ خود استفاده نمایید این کارتریج ها به خوبی نیاز مصرف کننده را برطرف می کند و همچنین دارای چیپ اتوریست می باشد در نظر داشته باشید که درپوش های سفید حالت دایره کوچک را از روی کارتریج بردارید این درپوش ها برای هواگیری می باشند و زمان استفاده از کارتریج دیگر نیازی به آنها نیست.

امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید اگر سوال یا ابهامی در رابطه کارتریج دارید می توانید با استفاده از چت آنلاین سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید همچنین می توانید در اینجا تعدادی از مقالات پر بازدید ما را مشاهده نمایید.

پر بازدید های این هفته

معرفی کاغذ عکس مگا

معرفی کاغذ عکس هارتوی

اسپری تثبیت کننده عکس چیست

ارتباط با ما

تلگرام  -  اینستاگرام