اسپری عکس

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بعد از مدت کمی، عکس هاتون کدر و کمرنگ یا زرد شده باشد و یا این که براقیت و درخشندگی روز اول رو نداشته باشد. و شما مجبور باشید مجدد آن عکس یا آلبوم عکس را با هزینه فراوان دوباره چاپ کنید. که این روش هم بصرقه نیست چون مجدد عکس ها کمرنگ می شوند و حالت اولیه را از دست می دهند.

اسپری تثبیت کننده عکس

ماندگاری چاپ

این روزها همه به دنبال ماندگاری بیشتر عکس های خود با هزینه کم هستند اما قیمت بالای جوهر و مواد مصرفی همواره بزرگترین مشکل برای آتلیه های عکس، چاپخانه ها و یا کسانی که در منزل کار چاپ انجام می دهند، بوده و است. کیفیت و ماندگاری پایین انواع جوهر،  بزرگترین علت در بروز این مسئله می باشد.

جوهر های فابریک و اورجینال

بعضی از افراد از جوهر فابریک استفاده می کنند که این روش به دلیل قیمت بالای جوهر های اصلی و یا فراوان شدن جوهر های فیک سخت و به صرفه نمی باشد. حجم این جوهرها حدودا 70 سی سی یا 100 سی سی می باشد و در حال حاضر قیمت جوهرهای اورجینال تا یک میلیون تومان هم می رسد.

دلایل کمرنگ شدن عکس

عواملی که باعث می شود عکس کیفیت و کنتراست اولیه خود را به مرور زمان از دست بدهد : تغییرات دما، اثر انگشت و خط و خش، نور خورشید، گرد و غبار و ... هستند که همه ما با آنها سرکار و داریم.

اسپری تثبت کننده عکس

زمانی که شما عکس خود را چاپ می کنید باید کاری کنید که در معرض موارد بالا قرار نگیرد. اسپری تثبیت کننده عکس این مشکل را برای شما حل کرده است به طوری که بعد از استفاده از اسپری یک لایه محافظتی ایجاد شده تا بتواند از این قبیل موارد جلوگیری کند

نحوه استفاده از اسپری

زمانی که عکس خود را چاپ نمودید اجازه دهید چند دقیقه عکس خشک شود بعد از آن در یک فضای باز یا کنار پنجره از بالا تا پایین عکس را بصورت یکسره و کامل اسپری کنید. فاصله اسپری تا عکس بصورت استاندارد 30 سانتی متر می باشد اما شما می توانید با توجه به  تسلط خود آن را کمتر یا بیشتر کنید.

بعد از اسپری کردن روی عکس، عکس کمی براق تر و حالت خیسی به خود می گیرد اجازه بدهید تا عکس خشک شود و لایه محافظتی روی عکس ایجاد شود.

حجم اسپری 400 میلی لیتر است اسپری تثبیت کننده حدودا برای 200 عکس با اندازه a4 مناسب می باشد که این مقدار با توجه به تغییر اندازه عکس متغییر است.

موارد استفاده اسپری

این اسپری می تواند برای کسانی که نیازمند یک عکس با کیفیت و ماندگاری بسیار بالا هستند و میخواهند کمتر هزینه کنند مفید باشد و در آتلیه های عکاسی و چاپخانه ها یا در منازل می توان از آن استفاده کرد.

در فروشگاه متفاوت دو نوع اسپری مات و اسپری براق موجود می باشد که بسته به نوع مصرف خود می توانید یکی را انتخاب کنید , امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید همواره تلاش فروشگاه متفاوت این بوده تا بهترین مقالات را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم  و شما را از مطالب بروز آگاه کنیم در زیر می توانید مطالب پربازدید این هفته را مشاهده نمایید.

مطالب پربازدید هفته

فرق بین جوهر پیگمنت و دای

دلایل پخش شدن جوهر روی کاغذ

نکاتی در رابطه با خرید پرینتر

فروشگاه متفاوت در شبکه های اجتماعی

تلگرام - اینستاگرام