سابلمیشن چیست ؟

sublimation به عمل چاپ عکس یا متن با کیفیت مناسب بر روی پارچه ها و اقلام دیگری می گویند که بدون افت کیفیت و سال های سال روی آن حفظ خواهد شد. در واقع یک روش محبوب برای انتقال طراحی از روی کاغذ به روی جسم مورد نظر بوسیله دستگاه پرس حرارتی می باشد.

چاپ سابلیمیشن چیست ؟

چاپ sublimation  به فرآیندی می گویند که حالت جامد به حلت مایع تبدیل و به الیاف پارچه یا جسم مورد نظر نفوذ ویا در آن قفل می شود. چاپ سابلیمیشن همان چاپ انتقال رنگ می باشد که در آن به دلیل یک فرآیند شیمیایی حالت جامد به کاز تبدیل می شود.

روش استفاده از آن

برای این کار باید یک پرینتر جوهرافشان شش رنگ یا چهار رنگ داشته باشید جوهر فعلی را تخلیه و از جوهر سابلیمیشن استفاده کنید بعد از چاپ تصویر یا متن خود اجازه دهید تا خشک شود بعد از آن بوسیله دستگاه مخصوص چاپ سابلیمیشن یا یک وسیله حرارتی مانند سشوار(برای ایجاد یک طرح با کیفیت پیشنهاد می شود از دستگاه مخصوص این کار استفاده کنید)  به آن حرارت می دهند.

این حرارت دمایی حدودا 350 الی 400 درجه می باشد , مدت کوتاهی بین 2 الی 5 دقیقه به این صورت نگه می دارند در این فاصله جوهر یا رنگ جامد به حالت گاز تبدیل می شود و درالیاف پارچه یا جسم دیگر نفوذ می کند و در واقع انتقال داده می شود.

مقطع مغناطیسی کاغذ عکس جوهرافشان متشکل از هنر

هنگامی که این اتفاق صورت گرفت رنگ یا جوهر در الیاف نفوذ کرده و به طور ثابت و ماندگار به حالت قبلی خود یعنی حالت جامد باز می گردد و جوهر در آن قفل می شود و طرح یا تصویر مورد نظر در آن قرار می گیرد.

بهترین روش انتقال (sublimation)

در حال حاضر این روش یکی از محبوب ترین و کار آمد ترین و حتی بی دردسر ترین روشهای حال حاضر می باشد با این روش می توانید روی انواع پارچه ها , تیشرت ها , لیوان , پدماوس  و اقلامی از این قبیل تصویر یا متن دلخواه خود را روی آن قرار دهید.

پر بازدید ترین های هفته

کاغذ عکس و ویژگی آنها

نکاتی در رابطه با خرید پرینتر

کاغذ و چگونگی تولید آن

متفاوت در شبکه های اجتماعی

تلگرام اینستاگرام