نکاتی در رابطه با خرید پرینتر

معیارهای خرید پرینتر

با وجود پیشرفت تکنولوژی هنوز هم در بسیاری از موارد نیاز به چاپ اسناد است، مانند چاپ تصاویریا اوراق اداری، برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک، چاپگرها موردنیاز شما هستند. اما انتخاب یک پرینتر ممکن است به هزینه های غیر ضروری و دردسر ساز منجر شود، اگر بادقت تمامی نکات خرید پرینتر را در نظر نگیرید. در این مقاله قصد داریم نکاتی که برای خرید یک پرینتر یا چاپگر نیاز هست را خدمتتان ارائه دهیم.

8 نکاتی که زمان خرید پرینتر باید به آن توجه ویژه کرد:

1. پرینترجوهر افشان  یا لیزری

اگرچه این روزها تفاوت زیادی در قیمت ها بین جوهرافشان و لیزری وجود ندارد، اما مواد مصرفی، جوهر یا پودر شارژی که  برای پرینتر خود میخواهید استفاده کنید باید مقرون به صرفه  و از بهترین های موجود در بازار باشد.

 

2. پرینترچند کاره نیاز دارید؟

برخی از شرکت ها با یک چاپگر تنها پرینت می گیرند، در حالی که برخی ممکن است بیشتر از اسکن یا کپی آن استفاده کنند، کسانی هم هستند مه به علاوه اینها از فکس هم استفاده می کنند. باید ببینید که نوع استفاده شما دقیقا چیست؟ بیشتر از چه تجهیزاتی استفاده می کنید؟ برای مثال، اگر شما قبلا یک اسکنر تهیه کردید، طبیعتا به یک چاپگر دارای اسکنر نیاز ندارید.

3. کیفیت تصویر

در هنگام چاپ تصاویر خود به نیاز خود فکر کنید. اگر شما در یک شرکت طراحی یا چاپ هستید نیاز به چاپ با کیفیت دارید تا مشتریان طرح شما را با جزئیات و بدون نقص ببینند. یا شرکتی که تنها اسناد اداری را چاپ می کند فقط نیاز به چاپ متن دارد. برای اینکه یک تصاویری با کیفیت عالی داشته باشید، یک پرینتر معمولی نیاز شما را براورده نمی کند اما برای چاپ یک سری اسناد اداری و متن ها مناسب می باشد.

4. سرعت چاپ

در مورد حجم و تعداد چاپ در روز حتما تصمیم گیری کنید. اگر در مکانی هستید که روزانه تعداد بسیاری اوراق یا تصاویر را چاپ می کند احتمالا نیاز به یک چاپگر سریعتر دارید.

5. قابلیت اتصال

با پیشرفت تکنولوژی در این عرصه روز به روز به امکانات آنها افزوده می شود یکی از این امکانات امکان اتصال به گوشی یا وای فای می باشد اگر برایتان مهم است حتما پرینتری تهیه کنید که از این قابلیت پشتیبانی می کند.

6. جنس و اندازه کاغذ

بسته به نوع کاغذی که نیازدارید استفاده کنید، باید چاپگر خاصی را برای این کار خریداری کنید. بدیهی است افرادی که می خواهند به طور عمده بروی کاغذ عکس یا کاغذ ضخیم چاپ کنند، یک پرینتر متفاوت و قوی نیاز است. اما کسی که میخواهد روی کاغذ معمولی و تحریر چاپ کند، می تواند از یک پرینتر ساده هم استفاده کند. در مورد اندازه کاغذ هم فراموش نکنید اکثر چاپگرها حداکثر اندازه ای که چاپ می کنند a4 می باشد. اگرنیاز به چاپ روی اندازه های بزرگتر دارید یک چاپگر در همین زمینه تهیه کنید.

7. اندازه دفتر

اگر دفتر کوچکی دارید، توجه کنید که پرینتری هم اندازه ی دفتر خود تهیه کنید تا بتوانید به راحتی آن را جابجا و حمل کنید.

8. سایر هزینه های عملیاتی و مصرفی

به غیر از کارتریج ها وجوهر،فکر می کنم در مورد نام تجاری کارتریج ها هم نیاز باشد که کمی اطلاعات داشته باشید. اگر از کارتریج های قابل شارژ استفاده می کنید میتوانید در امر خرید کارتریج صرفه جویی کنید، اما اگر از کارتریج معمولی استفاده می کنید که نمی توان آن را شارژ کرد هم هزینه ها بالا می رود هم اینکه امکان دارد به دستگاه یا چاپگر صدمه جدی وارد کند.

انتخاب چاپگر مناسب می تواند کار مشکلی باشد. انواع مختلف با فن آوری های متفاوت در چاپ وجود دارد که هر کدام برای نیازهای مختلفی مناسب هستند. چاپگر ها در همه اندازه ها، از ابعاد کوچک تا ابعاد صنعتی برای مصارف متفاوت بکار می روند. بعضی ها به سمت عکاسان و آتلیه ها هدایت می شوند، بعضی ها رزولوشن و سرعت بالایی دارند و برای مصارف صنعتی مناسب هستند. چاپگرهای جوهرافشان اپسون مانند t50,p50t1410,1430  و ... برای رنگ های پر جنب و جوش و عکس های طولانی مدت لازم است. در حالی که ImageClass MF301 از شرکت کانن و چاپگرهای لیزری مشابه آن بهترین در تولید اسناد متنی سریع هستند. برای شروع، شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها مناسب ترین نوع کاربری شما باشند.

اما انتخاب یک چاپگر خانگی می تواند سخت باشد با توجه به میزان گسترده ای از گزینه ها موجود در بازار نمی توان به راحتی آن را انتخاب کرد پرینترهایی مانند 2540 کانن یا 2440 که در ایران متاسفانه مصرف بالایی دارند. خریداران زمانی که می خواهند یک پرینتر خانگی تهیه کنند تنها به مبلغ خود چاپگر بسنده می کنند اما غافل از اینکه قیمت کارتریج یا مواد مصرفی این پرینتر چند برابر خود پرینتر است و بصرفه نیست که این پرینتر را استفاده کرد.

پرینترهای جوهرافشان، بخش عمده ای از بازار را تشکیل می دهند، فقط به دلیل این که آنها می توانند عکس های با کیفیت، براق، مات، ابریشمی و ... را چاپ کنند. پرینترهای جوهرافشان امروز بسیار سریع هستند و اغلب با رقیب یا همتایان لیزری خود برابری می کنند.

پرینترهای لیزری هنوز هم برای دفترها، شرکت ها و محیط های اداری بسیار مناسب هستند، در حالی که اکثر چاپ هایی که باید انجام دهید، رنگی هستند. در بیشتر موارد می توان پرینترهای لیزر رنگی در قیمت های مقرون به صرفه را خریداری کرد. سرعت چاپ مناسب را ارائه می دهند در اغلب موارد با هزینه کمتر در هر صفحه از جوهرافشان چاپ را ارائه می دهند. اما شما باید تصمیم بگیرید که آیا کدام نوع پرینتر مناسب کار شما هستند و هزینه های مقرون به صرفه ای دارند.

در گذشته، پرینترهای لیزری عملکرد صفحه ای بالاتر در هر کارتریج را یک چاپگر ارائه می دادند. با این حال، برخی از پرینترهای جوهرافشان جدید که 10.000 هزار صفحه چاپ شده از یک کارتریج تک رنگ و 7.000 هزار صفحه یا بیشتر از هر کارتریج رنگ ارائه می دهد

 

در گذشته، پرینترهای لیزری عملکرد صفحه ای بالاتر در هر کارتریج از یک چاپگر جوهر افشان ارائه می دادند. با این حال، با برخی از پرینترهای جوهر افشان جدید که 10.000 صفحه چاپ شده از یک کارتریج جوهر تک رنگ و 7000 صفحه  یا بیشتر از هر کارتریج رنگ ارائه می دهند، تغییر می کند. این به هزینه کمتری در هر صفحه و تغییرات کارتریج مکرر تبدیل می شود.

امیدوارم با این توضیحات در خرید یک چاپگر مناسب در هر زمینه ای کمکتون کرده باشه مقاله های بیشتر در این زمینه در وب سایت www.motefavvet.com می باشد.

تهیه و تنظیم : وب سایت تخصصی متفاوت